Trening boksera

Zbuduj siłę, szybkość i świetną kondycję

Wiosłowanie
bokser mariusz drążyk

Kolejnym ćwiczeniem wartym uwagi jest wiosłowanie jednorącz połączone z rotacją tułowia. W tym przypadku mocujemy uchwyt do wyciągu dolnego i podnosimy go na prowadnicy mniej więcej na wysokość mostka. Stajemy na przeciw wyciągu, twarzą skierowaną do wyciągu i chwytamy uchwyt wyciągu. Rękę mamy wyprostowaną, nogi lekko ugięte w kolanach (jedna z przodu, druga z tyłu - pozycja bokserska). Drugą (wolną) rękę trzymamy swobodnie spuszczoną wzdłuż tułowia. Jest to nasza pozycja startowa.

Ćwiczenie polega na dynamicznym przyciągnięciu uchwytu wyciągu do boku i wykonaniu rotacji tułowia w stronę ręki, w której trzymamy uchwyt. W pierwszej fazie ruchu uginamy rękę w łokciu (jakbyśmy wykonywali tradycyjne wiosłowanie ciężarem). Po wykonaniu szybkiej rotacji tułowia (dzięki czemu zaangażujemy do pracy mięśnie korpusu) powoli powracamy do pozycji startowej. Po wykonaniu kilku powtórzeń zmieniamy rękę.

Powinniśmy pamiętać o odpowiednim doborze ciężaru - nie powinien być on zbyt duży, co mogłoby utrudniać nam prawidłowe (czyste technicznie) wykonanie ćwiczenia. Dobrze jeśli naprzeciwko wyciągu jest zamontowane lustro, w którym możemy weryfikować naszą technikę.

Trenujesz w zaciszu własnego domu? Przygotowałeś poddasze w taki sposób, że swobodnie możesz ćwiczyć nie przeszkadzając innym domownikom? Jeśli jednym z Twoich obecnych problemów jest ostre światło wpadające przez okna, to może warto zakupić specjalne przyciemniające rolety. Rolety do okien dachowych Velux znajdziesz na portalu roletyenola.pl.